Cyklinowanie
Gdańsk

Cyklinowanie parkietu w Gdańsku

cyklinowanie podłóg Gdańsk

Drewniane podłogi zachwycają każdego. Zwłaszcza piękny parkiet ułożony w jodełkę czy proste deski położone zgodnie z kierunkiem wpadających do wnętrza promieni słonecznych. Jednak podłoga może ulec zniszczeniu.

W przypadku podłóg drewnianych najczęściej są to drobne i większe rysy, ale i bardzo często ścierana jest wierzchnia warstwa lakieru. Na szczęście usługi remontowe mogą obejmować też cyklinowanie podłóg drewnianych.

Taka usług może skutecznie odnowić nawet kilkudziesięcioletni parkiet! Jeśli tylko widzimy, że podłoga ma uszkodzenia albo pokrycie lakierem nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś, warto zlecić cyklinowanie bezpyłowe, aby wyrównać podłogę i od nowa ją pokryć lakierem.

Kiedy można wycyklinować podłogę?

Kompleksowe usługi odnawiania podłóg polecane są, szczególnie gdy na posadzkach widać ubytki, lakier został mechanicznie starty czy też sama podłoga ma nierówny kolor. W zasadzie nawet nową podłogę trzeba cyklinować, ponieważ lite drewno w ten sposób przygotowuje się do dalszych prac. Jednakże zwykle taką usługę zamawia się do mocno używanych podłóg.

Wskazaniem do wybrania usługi cyklinowania są różnie nierówności widoczne na parkiecie. Między innymi drzazgi, chropowata struktura czy też widoczne zdarcie materiału w jednym miejscu. Warto też przez cyklinowanie podłogi pozbyć się nierównego koloru, plam, zacieków, czy zabrudzeń, których nie usunęły żadne polecane do drewna detergenty. Cyklinowanie polecamy przede wszystkim przed nałożeniem nowej warstwy lakieru lub w celu zmiany koloru posadzki.

cyklinowanie Gdańsk

Jak przebiega proces cyklinowania na terenie Gdańska?

Obecnie najczęściej wykonuje się cyklinowanie bezpyłowe, dzięki czemu posadzki są bardzo szybko odnawiane, a cały proces jest bardzo sprawny. Cyklinowanie parkietu Gdańsk to po prostu szlifowanie podłogi wykonanej z drewna. W ten sposób usuwa się wierzchnią warstwę, aż dojedziemy do naturalnego budulca podłogi. Samo cyklinowanie ma na celu usunięcie starego lakieru i innych warstw zabezpieczających podłogę, a także wyrównanie posadzki. Obecnie cyklinowanie podłóg wykonuje się ciężką cykliniarką, która za pośrednictwem materiału ściernego i z użyciem nacisku szybko szlifuje posadzkę. Nowoczesne maszyny nie zapylają wnętrza, dlatego cyklinowanie może być łączone z kompleksowym wykończeniem posadzki.

Co zyskujesz cyklinując podłogę w Gdańsku?

Każda podłoga może świetnie wyglądać. Przywrócenie pięknego stanu podłóg drewnianych nie jest trudne, jeśli tylko wybierzesz kompleksowe usługi cyklinowania podłóg. Jest to najlepszy sposób na odnowienie podłogi, ponieważ pozwala dotrzeć aż do surowca bazowego. Dzięki dotarciu do surowego drewna można sprawić, że nawet wieloletnia podłoga zostanie odnowiona perfekcyjnie. Położenie świeżego lakieru na drewnie będzie o wiele bardziej efektywne niż malowanie kolejnej warstwy na chropowatej powierzchni starego parkietu. Cyklinując posadzkę zyskujesz nową podłogę, która przez kolejne lata będzie Cię zachwycać!

W jaki sposób dbać o drewniane podłogi na terenie Gdańska?

Wybierając podłogę z drewnianych desek lub parkiet, warto pamiętać, że aby taka podłoga przez wiele lat dobrze wyglądała, potrzebne będą drobne prace naprawcze.

Zwykle dbając o podłogę, po prostu używamy odpowiednich środków do jej mycia i nabłyszczania powierzchni. Jednak po latach widać, że w jednym miejscu podłoga jest bardziej wytarta niż w innym.

Co wtedy można zrobić?

W takiej sytuacji polecamy profesjonalne usługi parkieciarskie, dzięki którym można szybko poprawić wygląd podłogi i odświeżyć jej wygląd. Szczególnie polecamy cyklinowanie Gdańsk, które jest najlepszym sposobem, aby przywrócić podłodze dawny wygląd.